Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sevil Becan, Fenerbahçe’nin geleceği için Yüksek Divan Kurulu’nda değişim çağrısı yaptı

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına aday olan Sevil Becan, Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında birlik vurgusu yaparak, kurulda reform yapılması gerektiğini belirtti.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticisi ve Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı adayı Sevil Becan, Ülker Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Becan, “Fenerbahçe’nin değerleri, her zaman birlik ve beraberliği en önde tutar” ifadelerini kullandı.

Sevil Becan, üç yılda bir gerçekleşen Yüksek Divan Kurulu seçimlerine değinerek, Fenerbahçe’nin sürekli başarılar elde etmesi için mevcut kamplaşmaların ve karşıtlıkların son bulması gerektiğini vurguladı.

Becan, “Fenerbahçe’nin beraberliğinin ve bütünlüğünün de korunması gerekiyor. Fenerbahçe’nin değerleri, her zaman birlik ve beraberliği en önde tutar. Tarihimizde iki önemli gün var. Bunlar da 3 Temmuz ve 2 Nisan. 2 Nisan çok yeni bir tarih. 3 Temmuz’da da camia bütünleşip yapılan haksızlığa direnç gösterdi ve Fenerbahçe’nin haklı olduğu ortaya çıktı. 2 Nisan’da da kongre üyelerinin hepsi Fenerbahçe’yi öncelik haline getirdi.” sözlerini aktardı.

“FARKLI BİR ANLAYIŞ GEREK”

Yüksek Divan Kurulu’nun yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu belirten Becan, “Biz, bu reformu başlatabileceğimizi düşünüyoruz. Yüksek Divan Kurulunun 5000’in üzerinde üyesi var. Kulübün üye sayısı da az değil. Yüksek divan kurulunun üye sayısı, ortalama bir kulübün divan kurulu sayısıyla eş değer. Bunun farklı bir anlayışla yürütülmesi gerekir. Daha farklı bir Yüksek Divan Kurulu yönetimine ihtiyaç var.” ifadeleriyle değişim yapacaklarını ifade etti.

Fenerbahçe’nin dünya çapında büyük bir spor kulübü olduğunu anlatan Sevil Becan, “Çoğu branşta Türkiye ve olimpiyatlar için sporcu yetiştiriyoruz. Benim dönemimde de ilk kez kürek şubesinden bir sporcuyu olimpiyatlara göndermiştik. Dünyanın en büyük kulübünü daha da prestijli yapan şey de birlik ve beraberliktir.” dedi. 

Becan’ın açıklamaları, Fenerbahçe’nin değerlerinin ve tarihindeki önemli günlerin altını çizen önemli bir perspektif sundu.