Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Müslüm Gürses’in hiç yayınlanmamış şarkıları

Müslüm Gürses’in bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış şarkılarından bazıları, ‘Tozlu Raflar’ albümünde sevenleriyle buluştu.

Müslüm Gürses'in bugüne kadar

Müslüm Gürses’in korsan müzik piyasasından korumak için yıllarca sakladığı eserlerini arşivden çıkaran Elenor Müzik, sanatçının 6 şarkısını ortaya koydu. 

Yeni albümün tanıtımı Beykoz Kundura’da çok sayıda ünlünün katılımıyla gerçekleştirildi.

MÜSLÜM GÜRSES SAHNEDEYDİ

Gecede bir sürpriz de yaşandı. Müslüm Gürses, hologram teknolojisiyle sahnede canlandı. Şarkılarını Müslüm Gürses’in kendi görüntüsü ve sesinden dinleyen davetliler sevinç yaşadı.

Elenor Müzik’in sahibi Muhteşem Candan, “Bugün aramızda olmayan ve çok özlediğimiz Müslüm Gürses’i bu şekilde izlemek sanırım Türkiye’de bir ilk” diye konuştu. 

Gürses’in hatırasını bu vesileyle yaşatmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Candan, usta sanatçının Elenor Müzik arşivindeki yayınlanmamış şarkılarını piyasaya sürmeye devam edeceklerini söyledi. 

5 AY SÜRDÜ

Projenin yürütücü yapımcısı Emre Tuzla ise albüm hazırlıklarının 5 ay sürdüğünü aktararak, “Misafirlerimize özel bir deneyim sunmak için titizlikle hazırladığımız bir lansman oldu. Alışılagelmiş bir lansman yönteminin dışına çıkalım dedik ve biraz teknolojiyi kullanarak sürprizler hazırladık” ifadelerini kullandı. 

‘Tozlu Raflar” albümünün kayıt aşamasında Müslüm Gürses’in orijinal sesi korunarak, şarkılardaki enstrüman kayıtları stüdyoda yeniden yapıldı. 

Toplam 6 şarkılık albümde ‘Çok Sevdim (Söyleyemedim)’, ‘Sevda Kurbanı’, ‘Altın İken Tunç Oldum’, ‘Çöpçatan’ ve ‘Ah Bu Dünya’ besteleri Müslüm Gürses’e, ‘Sarı Saçlarından Sen Suçlusun’ şarkısı ise Kayahan’a ait. 

Usta sanatçının hiç yayınlanmamış kayıtlarından oluşan “Tozlu Raflar” albüm serisinin ilki 2017’de, ikincisi 2019’da, üçüncüsü de 2022’de piyasaya sürüldü.