Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yanan orman alanına 380 bin fidan dikilecek

BURSA’NIN BÜYÜKORHAN İLÇESİNDE ORMANLIK ALANDA ÇIKAN YANGINDA ZARAR GÖREN ALANLARIN YENİDEN ORMANLAŞTIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI. ORMANA 380 BİN KIZILÇAM FİDAN DİKİMİ VE 880 KİLOGRAM KIZILÇAM TOHUMU TAKVİYESİ YAPILACAK.

BURSA'NIN BÜYÜKORHAN İLÇESİNDE ORMANLIK

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında zarar gören alanların yeniden ormanlaştırılması için çalışmalara başladı. Ormana 380 bin kızılçam fidan dikimi ve 880 kilogram kızılçam tohumu takviyesi yapılacak.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükorhan ilçesi Veletler Mahallesinde 20 Haziran 2024 tarihinde meydana gelen yangından zarar gören alanların yeniden ormanlaştırılması için çalışmalara başladı. Yapılan ölçümler sonucunda 318 hektar kızılçam ormanının, 133 hektar ziraat alanının zarar gördüğü tespit edildi. Bursa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay Can başkanlığında oluşturulan teknik heyet tarafından yapılan teknik inceleme ve değerlendirme sonucunda, sahanın yeniden ormanlaştırılması için uygun ağaçlandırma ve silvikültürel yöntemler belirlendi. Orhaneli İşletme Müdürlüğü sınırlarında kalan yangın sahasında işletme şefi gözetiminde zarar gören ağaçların damgasına başlandı. Ağaçların sahadan uzaklaştırılması ve yapılacak toprak işlemesinin ardından yeniden ormanlaştırmak için 380 bin kızılçam fidan dikimi ile 880 kilogram kızılçam tohumu takviyesi yapılacak.