Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SUDE ile ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIRSEVERLER ARASINDA KÖPRÜ OLAN SULTANGAZİ AİLE DESTEK EVİ, BİNLERCE AİLEYE YARDIM ELİ UZATIYOR. GİYİMDEN KIRTASİYEYE GENİŞ BİR YELPAZEDE MALZEME DESTEĞİ SAĞLAYAN SUDE, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 20 MİLYON LİRA DEĞERİNDE DESTEK SAĞLADI.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIRSEVERLER

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü olan Sultangazi Aile Destek Evi, binlerce aileye yardım eli uzatıyor. Giyimden kırtasiyeye geniş bir yelpazede malzeme desteği sağlayan SUDE, ihtiyaç sahibi ailelere 20 milyon lira değerinde destek sağladı.

İlçede uzatılmamış el kalmasın diye çalışan Sultangazi Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmıyor. Sultangazi Aile Destek Evi (SUDE); ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü olmayı sürdürüyor. Onlara giyimden gıdaya, medikalden temizlik malzemelerine kadar destek sağlamaya devam ediyor.

Kart tanımlanıyor

İhtiyaç sahibi aileler belediyeye başvurabiliyor. Yapılan incelemeler sonucunda Sultangazi Aile Destek Evi’nden yararlanma kriterlerine sahip olduğu tespit edilen ailelere belli bir miktarı içeren kart tanımlanıyor. SUDE’ye gelen aileler ihtiyaçları doğrultusunda bir mağazadan alışveriş yapar gibi giyimden temizlik malzemesine belediyenin tanımladığı kartla alabiliyor.

“İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız”

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Sultangazi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçemizde hizmet ulaşmamış kesim kalmasın diye tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte titiz bir çalışma yürütüyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizi yalnız bırakmıyor, her fırsatta onların yanında olduğumuzu yaptığımız çalışmalarımızla gösteriyoruz. SUDE de önemli hizmetlerimizden bir tanesi. Hayırseverlerle ihtiyaç sahibi ailelerimizin arasında köprü görevi görüyoruz. SUDE ile ailelerimize gıda, giyim, kırtasiye, hijyen gibi malzeme desteği sağlıyoruz. Bu güne kadar ailelerimize 20 milyon liralık bir yardım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.