Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sandık görevlisi ücreti ne kadar, ne zaman yatacak?

Sandık görevlisi binlerce kişi yerel seçimlerde oy güvenliği ve sayımında yer aldı. Yerel seçimde sandık görevlisi 2.088 TL, sandık kurulu başkanı 2.947 TL, partili üyeler 1.044 TL ve bina sorumluları 2.936 TL ücret alacak. Sandık görevlisi ücretlerinin ne zaman yatacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen seçimlerde sandık görevlisi ücreti yaklaşık iki ay sonra hesaplara yatırıldı.

Sandık görevlisi binlerce kişi

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler için sandık görevlisi olarak binlerce kişi yer aldı. Seçim günü sandık kurulunda görev alarak seçimin güvenli ve adil bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunacak sandık görevlisi gerçekleştirdiği görevin karşılığında YSK tarafında ücret alacak.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETİ NE KADAR?

31 Mart yerel seçimleri için sandık kurulu başkanı 2.947 TL, sandık görevlisi 2.088 TL, partili üyeler 1.044 TL ve bina sorumluları 2.936 TL ücret alacak.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETİ NE ZAMAN YATACAK?

Sandık görevlisi ücreti ne zaman yatacak henüz belli olmadı ancak geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen seçimlerinde ardından sandık görevlisi ücreti yaklaşık iki ay sonra hesaplara yatırıldı.