Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saldırgana sopayla meydan okumuştu… ‘İsterse vatandaşlık verelim’

Avustralya’da alışveriş merkezinde yaşanan bıçaklı saldırıda saldırganın karşısına sopayla dikilen Fransız işçi Damien Guerot, “kahraman” ilan edildi.

Avustralya'da alışveriş merkezinde yaşanan

Avustralya’nın Sydney kentinde cumartesi günü bir alışveriş merkezinde yaşanan bıçaklı saldırıda kahraman ilan edilen Fransız Damien Guerot’a süresiz vize verilecek.

6 kişinin öldüğü, 12 kişinin yaralandığı saldırıda bıçaklı saldırgan Joel Cauchi, polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Elinde bıçakla dehşet saçan Cauchi’nin karşısına sopayla çıkarak saldırgana meydan okuyan Guerot, ülkede “kahraman” ilan edildi.

İnşaat işçisi olan Guerot’un yürüyen merdivenden çıkan bıçaklı saldırganın karşısına sopayla dikildiği görüntüler sosyal medyada büyük ses getirdi. 

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, bu ay ülkedeki vizesi sona erecek olan Fransız adamın Avustralya’da istediği kadar kalabileceğini söyledi. “Damian’a sesleniyorum… İstediğin kadar kal, kapımız sana her daim açık” diyen Albanese, Guerot’a cesareti için teşekkür ederek “İsterse vatandaşlık da verebiliriz” ifadelerini kullandı.

Avustralya basınına konuşan Guerot, saldırıyı durdurmaya çalışırken hiç tereddüt etmediğini anlatmıştı.

Ruhsal sorunları olduğu bildirilen saldırganın özellikle kadınları hedef aldığı ortaya çıkmıştı.