Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin’in yeni kız arkadaşından çarpıcı IŞİD iddiası

Rusya Devlet Başkanı Putin’in “yeni kız arkadaşı” olduğu iddia edilen sosyal medya fenomeni geçen hafta yaşanan kanlı terör saldırısından sonra çarpıcı iddialar ortaya attı.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in

Rusya geçen hafta başkent Moskova’daki Crocus Belediye Binası’na düzenlenen terör saldırısının şokunu atlatmaya çalışırken yeni iddialar ortaya atıldı…

137 insanın yaşamını yitirdiği ve bundan çok daha fazla insanın da yaralandığı saldırıyı IŞİD üstlenirken, son dönemde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte olduğu iddia edilen sosyal medya fenomeni Ekaterina Mizulina açıklamalarda bulundu.

Mizulina, Telegram üzerinden yaptığı paylaşımda, IŞİD’in teröristleri nasıl ağına düşürdüğünü söyledi. Son aylarda Putin ile aşk yaşadığına dair birçok iddianın ortaya atıldığı Mizulina, “Rusya’da okula giden çocuklara rüşvet vererek bu tür terör saldırıları yaptırıyorlar” dedi.

Mizulina, yetkililerin terörle mücadele konusunda çok daha sert adımlar atması gerektiğini de söylerken bazı ekran görüntüleri de paylaştı. Mizulina, “Birçok genç yabancıların kendilerine korkunç tekliflerde bulunduğunu söylüyor. Sızan veritabanından bu çocukların bütün bilgilerine erişebiliyorlar. Çocuklarla iletişime geçen bu hesapların çoğu yeni ve Ukrayna bölgesinde yaratılmış. Provokatörler tarafından gönderilen silahlarla terör saldırısı yapılmasını istiyorlar” dedi.

Medya kuruluşları tarafından doğrulanamayan ekran görüntülerinde bazı kişilerin okul yaşında olduğu tahmin edilen çocuklara 600 bin ruble (yaklaşık 208 bin TL) para teklif ettiği kaydediliyor. Mesajlardan birinde, “Biz Orange isimli AVM’ye 26 Mart’ta bir saldırı düzenliyoruz ve ödülü de 750000 ruble. Silah ve mühimmat hazır, sen 11’den fazla insanla birlikte bunu gerçekleştireceksin” denildiği görüldü.