Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özgür Özel: Kayyum atamak Hakkari halkının iradesine saygısızlık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki göstererek “14 yıldır yargıla tutuklama belediye başkan adayı olacağında temiz kağıdı ver 1 günde kayyum ata. Kayyum atamak Hakkari halkının iradesine saygısızlık.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bugün partimizin çağrısı ile arkadaşlarımızla görüşen birisi partimize katılıyor diye CHP ile kavga etmeye çalışanlara şunu söyleyeyim ben iktidar dışında kimseye muhalefet etmem siz istiyorsanız diye de sizinle kavga etmem bunu böyle bilin. Grup başkanvekillerim bir tane mevkidaşınız çıkmış ileri geri konuşuyor. Memleketinden muhtar kadar oy alıp büyük büyük laf edip nezaket sınırlarını aşmasın eğer aşacak olursa da bizim ona tüketecek nefesimiz yok seçimden sonra da bizim bütün gücümüz iktidarı eleştirmek ve Türkiye’de bu iktidarı değiştirmek üzeredir böyle bilsinler.

“DEVLET BEY’İN CANI SAĞOLSUN”

Pınarbaşı zorbalığa başkanımı yedirmem dedi. MHP için kritik önemdeki bir yer. Şundan Alparslan Türkeş’in memeletini CHP klazandı diye MHP’lilere hürmetsizliğimiz olmaz. Türkeş’e saygı duyan herkes bilsin ki sizin hukukunuz önce bana sonra da Deniz Yağan’a emanettir hiçbir saygısızlık olmaz. Çünkü CHP siyasette gerilimden beslenen bir parti değildir. Eski dosttan düşman olmaz. Siyasi rakipleri düşman bilmeyiz. Sayın Bahçeli’nin kullandığı bütün ifadeleri onları metne yazan bütün MHP’lilerin yakından bildiği ve yaka silktiği o ikisinin kusuru görüyorum. Devlet Bey’in de canı sağolsun.

HAKKARİ BELEDİYESİ’NE KAYYUM ATANMASI

Hakkari Valisi’nin kayyum olarak atandığını öğrendik. İddianameyi hazırlayan savcı şu anda FETÖ’den firarda. Dava defalarca ertelenmiş dün yeni bir soruşturma açılıp belediye başkanı yeni soruşturmadan gözaltına alındı. Suçu varsa kaydı varsa elbette cezalandırılabilir ama usul yöntem bellidir.

“BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLACAĞINDA TEMİZ KAĞIDI VER 1 GÜNDE KAYYUM ATA”

14 yıldır yargıla tutuklama belediye başkan adayı olacağında temiz kağıdı ver 1 günde kayyum ata. Kayyum atamak Hakkari halkının iradesine saygısızlık. Eğer suçu varsa yargılanır. Eğer suçu varsa yerine belediye meclisinden biri seçilir. Milletin iradesine saygılı olmayanın milletin gönlünde yeri olmaz. Hakkari’de atanan kayyumu CHP’nin bir belediyesine atanmasına nasıl tepki veriyorsak buna da öyle tepki veriyoruz. Sana göre demokrasi bana göre demokrasi olmaz.”