Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

(Özel) Gurbet işi vurgun….

BURSA’DA İDDİAYA GÖRE, SURİYELİ KUYUMCU, YİNE KENDİSİNE SURİYELİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN EMANET VEYA DEĞERLENMESİ İÇİN BIRAKILAN ZİYNET EŞYALARINI ALARAK SIRRA KADEM BASTI. POLİS KUYUMCUYU HER YERDE ARARKEN OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI. MAĞDURLARIN İDDİASINA GÖRE, KAÇARKEN GÖTÜRDÜKLERİ ALTINLARIN MİLYONLARCA TÜRK LİRASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA'DA İDDİAYA GÖRE, SURİYELİ

Bursa’da yaşayan Suriyeli kuyumcu, kendisi gibi Suriye vatandaşlarından topladığı milyonlarca liralık altınla sırra kadem bastı.

3 gündür kuyumcunun açmasını bekleyen Suriye vatandaşları bugünde açmayınca polise başvurdu.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü merkez Osmangazi ilçesinde Küçük Şam olarak ifade edilen Darmstad Caddesi’nde meydana geldi. Her gün sabah saatlerinde düzenli olarak açılan ve sahibi Suriyeli olan kuyumcunun Cumartesi günü sabah saatlerinde kepenkleri açılmadı. Çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar durumundan şüphelenince kuyumcu dükkanının sahibini telefon ile aradı. Altınları bulunan Suriyeli vatandaşlar hiç bir şekilde kuyumcuya ulaşamayınca durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, mağdur olduklarını iddia eden Suriye vatandaşlarını Çarşı Polis Merkezi Amirliği’ne müracaat için yönlendirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleride konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Suriyeli mağdurların zaman zaman kepenleri kapalı kuyumcu dükkanının önüne giderek bir umutla iş yerini kontrol etmeleri dikat çekti. Suriyeli mağdurlar kuyumcunun gece gelerek altın ve dövizleri çantaya koyarak Bursa’dan kaçtığını ifade etti.