Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Oy kullanma saatleri kaç? 14 Mayıs 2024 seçimi oy kullanma saat kaçta bitiyor?

Türkiye, 31 Mart 2024 Pazar günü Mahalli İdareler Genel Seçimleri belirlenen saatlerde oy kullanacak. YSK güneşin batış saatini dikkate alarak 32 ilde oy kullanma saatlerini 1 saat önce çekti. Bazı illerde oy kullanma saati 07.00’da başlarken bazı illerde de 08.00’da başlayacak. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il oy kullanma saatleri…

Türkiye, 31 Mart 2024

Yerel seçimler ile 5 yıl boyunca görev yapacak olan mahalli idareler belirlenecek.Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) tarafından yayınlanan seçim takvimi ile oy kullanma saatleri belirlendi.

OY KULLANMA SAATLERİ

YSK, seçimin mart ayında olması nedeniyle mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak doğudaki 32 ilde oy verme saatini bir saat öne çekti.

Buna göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ile Kilis’te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy verme saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak.

Diğer illerde oylar 08.00-17.00 saatlerinde kullanılacak.

BASIN KURULUŞLARI SEÇİM SONUÇLARI SAAT KAÇTAN İTİBAREN YAYINLAYABİLECEK?

Seçim günü bütün yayınlar, saat 21.00’den sonra serbest olacak, ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.