Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otellerde yer bulamayan güreş sevdalıları, cami havlularında çadırlarda uyudu

BU YIL 663’ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ’Nİ İZLEMEK İÇİN BİNLERCE VATANDAŞIN EDİRNE’YE AKIN ETMESİYLE OTELLERDE YER KALMAYINCA, ÇOK SAYIDA GÜREŞ SEVDALISI GECEYİ PARKLARA, CAMİ BAHÇELERİNE VE MEYDANLARA KURDUKLARI ÇADIRLARDA UYUYARAK GEÇİRDİ.

BU YIL 663’ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN

Bu yıl 663’üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek için binlerce vatandaşın Edirne’ye akın etmesiyle otellerde yer kalmayınca, çok sayıda güreş sevdalısı geceyi parklara, cami bahçelerine ve meydanlara kurdukları çadırlarda uyuyarak geçirdi.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ikinci gün müsabakaları öğle saatlerinde Edirne Sarayiçi Er Meydan’ında küçük boy kategorisindeki pehlivanların güreşleriyle başlayacak. 7 Temmuz Pazar gününe kadar çeşitli kategorilerdeki pehlivanların güreşleriyle devam edecek olan güreşleri izlemek isteyen güreş sevdalıları Edirne’ye akın etti.

Otel ve pansiyonlar kente akın eden güreş severlerle doldu. Otellerde yer bulamayan güreş severler, çadırlarda sabahladı. Başta cami bahçeleri olmak üzere, kent merkezinde bulunan meydan ve parklar adeta kamp alanına dönüştü.

Hazırlıksız gelen ve yanında çadır bulunmayan vatandaşlar ise çime serdikleri kartonlar ve battaniyeler üzerinde geceyi geçirdi. Kaldırımlarda, arabaların kasalarında ve cami köşelerinde uyuyan vatandaşların görüntüleri de kameralara yansıdı.