Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ölen tarikat lideri adına Cumhur İttifakı’na oy istediler

Menzil tarikatına bağlı Semerkand Vakfı geçen temmuzda hayatını kaybeden  Abdülbaki Elhüseyni adına tarikat mensuplarından Cumhur İttifakı’nı desteklemelerini istedi…

Menzil tarikatına bağlı Semerkand

Seçimlere 3 gün kala Menzil tarikatına bağlı Semerkand Vakfı 14 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi Cumhur İttifakı’nı desteklediğini açıkladı.

Temmuz ayında hayatını kaybeden tarikat lideri Abdülbaki Elhüseyni’yi referasn gösteren bir duyuru yayınlayan Semerkand Vakfı geçmişteki duruşlarını devam ettirdiklerini ifade etti

Tarikata bağlı Beşir Derneği, GENÇKON ve TÜMSİAD’ın imzalarının da bulunduğu açıklmada şu ifadelere yer verildi:

“ONUN YOLUNDA GİDENLER OLARAK…”

“Geçtiğimiz Temmuz ayında ahirete irtihal eden Hâdimü’l Müslimin Şeyh Seyyid Abdulbaki Elhüseyni (kuddise sirruhu) hazretleri ömrünü ilim ve irşad hizmetleriyle geçirmiş, hayatı boyunca haktan yana olmuş, müminlerin birlik-beraberlikleri için gayret göstermiştir.

Özellikle son 20 yılda tüm kritik süreçlerde kararlı bir şekilde ümmetin ve milletin menfaatlerinin yanında durmuştur.

Onun meşrebini sürdüren, onun yolundan gidenler olarak geçmişteki duruşumuzu koruduğumuzu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakını desteklediğimizi ifade ediyoruz.

Seçimlerin ümmetin menfaati doğrultusunda hayırlara vesile olması Allah Teala’dan niyazımızdır.”

12 TEMMUZ’DA HAYATINI KAYBETTİ

Tarikat mensuplarının “Gavs-ı Sani” olarak nitelendirdiği Abdülbaki Elhüseyni 12 Temmuz’da istenbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. El Hüseyni tarikatın merkezi olan Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Menzil köyünde toprağa verildi.