Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Netanyahu: Refah’ta insani felaket yaşanmadı ve yaşanmayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun sınır kenti Refah’a yönelik saldırıları hakkında, “Refah’ta bazılarının öngördüğü insani felaket yaşanmadı ve yaşanmayacak” diye konuştu. Netanyahu ayrıca Gazze Şeridi’nde Hamas’ın ortadan kaldırılmasının Filistin’de alternatif bir yönetimin ortaya çıkması için gerekli olduğunu, zira Hamas’ın potansiyel halefleri için bir tehdit oluşturacağını savundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu,

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’in Refah’a yönelik kara operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Netanyahu Batı’dan gelen eleştirilere karşı çıkarak operasyonla ilgili, “Refah’ta bazılarının öngördüğü insani felaket yaşanmadı ve yaşanmayacak” diye konuştu.

Netanyahu açıklamasında, “Hamas’ın ortadan kaldırılması diğer Filistinlilerin tehdit hissetmeden Gazze’yi yönetebilmeleri için gerekli” ifadelerini kullandı.

“MISIR SINIRINI GAZZELİLERE AÇMIYOR”

İsrail hükümet sözcüsü David Mencer ise bir basın brifinginde İsrail’in Refah’ta kalan dört Hamas taburu ile savaşmaya devam edeceğini söyledi.

Mencer, İsrail’in Gazze ile aynı sınırı paylaşan Mısır’dan yedi aydır süren İsrail-Gazze savaşından kaçmak isteyen Gazzeli sivillere sınırı açmasını istediğini ancak bu talebin reddedildiğini de sözlerine ekledi.