Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Murat Kurum’dan DEM Parti mesajı

Murat Kurum, Yeniden Refah seçmenin ardından DEM Parti seçmenine de seslendi. DEM Partililerin oy tercihi hakkında “Ya iş yapana verecektir ya da kendi ideolojisi, tabanı üzerinde tercihini kullanacaktır” dedi.

Murat Kurum, Yeniden Refah

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında Yeniden Refah ve DEM Partisi seçmenlerine seslendi, 17 bakanın kendisine fiili destek vermesi hakkında konuşu.

BAKANLAR AÇIKLAMASI

Kurum, İmamoğlu’nun kendisine yönelik eleştirileriyle ilgili “Ben bütün bakanlarımızla beraber çalıştım, o bakanlarımızın bugün benimle birlikte düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasından niye rahatsız oluyorsun? Çalışmış, o da görmüş, gördüğünü anlatıyor, farklı bir şey yapmıyor” dedi.

YENİDEN REFAH SEÇMENİNE ÇAĞRI YAPTI

Yeniden Refah Partili seçmenlere de seslenen Kurum “Yeniden Refah Partisi seçmenimizle biz Cumhur İttifakı içinde mayıs seçimlerinde beraberdik. Gönül isterdi ki bugün de aynı beraberliği yaşayalım. Aslında Yeniden Refah Partili seçmenimiz CHP’li belediyecilik anlayışını en iyi bilen seçmendir” ifadelerini kullandı.

“Yeniden Refah Partisi AKP’ye kaybettirmek, CHP’ye kazandırmak için çalışıyor” denildiğinin aktarılması üzerine Kurum “Ben seçmenimizin böyle bir hataya düşeceğini açıkçası düşünmüyorum, ihtimal bile vermiyorum. Yeniden Refah Partili kardeşlerimiz sandığa gittiklerinde oylarının CHP zihniyetine mi fayda sağlayacağını yoksa bu az önce anlattığım hayallerin gerçekleştirilmesi adına mücadele edenlere mi destek verilmesi gerektiğini bilen, seçmendir” değerlendirmesinde bulundu.

DEM PARTİ AÇIKLAMASI

Kurum, DEM Parti seçmenine mesajının sorulması üzerine de şunları söyledi:

– Biz 16 milyon İstanbul’un oyuna talibiz ve 16 milyona eşit hizmet götüreceğiz, bu anlayışla çalışacağız. Onlar orada hangi uzlaşı adı altında iş yürütürse yürütsün seçmenin de bir feraseti, bir kararı var. O kararı sandıkta net şekilde yansıtacaktır. Ya iş yapana verecektir ya da kendi ideolojisi, tabanı üzerinde tercihini kullanacaktır. Öbür tarafa verdiğinde kullanılmış bir oyun onlara faydası olmayacağını net şekilde biliyor, bunu daha önce de denediler.

SON DESTEK BAYRAKTAR’DAN

Öte yandan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Murat Kurum’u ağırladı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün proje insanı, mühendis Murat abimiz bizleri ziyaret etti. Kendisiyle iftar öncesi mini bir söyleşi gerçekleştirdik. İstanbul’un güzel yarınları için hayal ettiği projelerini dinledik. Baykar’da ve iftar soframızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk” açıklamasında bulundu.