Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maymun Luna’nın doğum günü Çekmeköy hayvanat bahçesinde çocuklarla beraber kutlandı

ÇEKMEKÖY’DEKİ HAYVANAT BAHÇESİNDE BULUNAN, YAKLAŞIK 1 YIL KUVÖZDE TUTULAN VE İKİ YAŞINDA OLAN MAYMUN LUNA İÇİN DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ DÜZENLENDİ. GENÇ YAŞLI ÇOK SAYIDA VATANDAŞIN İLGİYLE İZLEDİĞİ KUTLAMA RENKLİ ANLARA SAHNE OLDU.

ÇEKMEKÖY'DEKİ HAYVANAT BAHÇESİNDE BULUNAN,

Çekmeköy’deki hayvanat bahçesinde bulunan, yaklaşık 1 yıl kuvözde tutulan ve iki yaşında olan maymun Luna için doğum günü partisi düzenlendi. Genç yaşlı çok sayıda vatandaşın ilgiyle izlediği kutlama renkli anlara sahne oldu.

Prematüre olarak dünyaya gelen ve Çekmeköy’deki hayvanat bahçesinde yaklaşık 1 yıl boyunca kuvözde tutulan Resus türü maymun Luna, iki yaşında oldu. Luna için hayvanat bahçesinde doğum günü partisi düzenlendi. Genç yaşlı çok sayıda vatandaş Luna için düzenlenen kutlamada eğlenceli anlar yaşadı. Çocuklar, maymun Luna ile birlikte doğum günü pastasının önünde fotoğraf çektirdi.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi yetkilisi Burak Memişoğlu, “Maymun Luna 80 gram ve prematüre olarak dünyaya geldi. Yaklaşık 1 yıl kuvözde kaldı. Daha sonra riskleri ortadan kalkınca ikinci yaş gününü kutladık. Yoğun bir katılım oldu. Luna şu an 4 kilo 200 gram. Özelikle insanlarla iç içe yaşamayı çok seviyor. İnsanlarla birlikte 5 çayına katılmayı seviyor, insanlarla yemek yemeyi seviyor. Aynı zamanda hayvan rehabilitasyon merkezimizde Luna ve benzeri türdeki maymunlarımızın tedavileri de devam ediyor” dedi.

Etkinliğe katılan bir çocuk, “Luna’yı ilk defa göreceğim. Maymunları çok severim” dedi. Başka bir çocuk ise, “Luna’nın doğum gününe ilk kez katıldım. Çok güzeldi” diye konuştu.