Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kartepe’de market denetimleri sıklaştırıldı

KARTEPE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE İLÇE GENELİNDE MARKET DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR. YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE GÜVENLİ VE HUZURLU ALIŞ-VERİŞ İÇİN EKİPLER KONTROLLERİNİ SIKLAŞTIRDI.

KARTEPE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde market denetimlerini sıklaştırdı.

Ekipler; fiyat etiketi, son kullanma tarihi, kasa ve reyon arasındaki fiyat farkıyla ilgili kontrollerini yerine getiriyor. Denetimler kapsamında marketlerdeki un, şeker, peynir, yumurta, bakliyat, yağ gibi temel gıda ürünlerinden birer örnek alınarak alış ve satış fiyatları karşılaştırılıyor. Son kullanma tarihlerinin de kontrol edildiği ürünlerin, faturaları da ayrıntılı şekilde inceleniyor ve reyon etiketi ile kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Ekipler ayrıca hijyen ve gramaj kontrollerini de yapıyor.

Ekipler gerçekleştirdikleri denetimlerde fahiş fiyat artışı tespit ettiklerinde, tespit tutanağı tutuyor. İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri tarafında tutulan bu tutanaklar, Ticaret Bakanlığı’ndaki komisyona gönderilerek, haksız fiyat artışı yapan firma ve marketlere cezai işlem uygulanıyor.