Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karacabey Belediyesi’nden çevre dostu hamle

KARACABEY BELEDİYESİ, ÇEVRE KORUMA VE GERİ DÖNÜŞÜM FAALİYETLERİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA ADLİYE KARŞISI VE SEVGİ YOLU’NDA MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ’Nİ HİZMETE SUNDU. BU ÇALIŞMA İLE KAĞIT, PLASTİK, METAL, CAM, ELEKTRONİK ATIKLAR İLE ATIK YAĞ VE PİL GİBİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR MALZEMELER GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK.

KARACABEY BELEDİYESİ, ÇEVRE KORUMA

Karacabey Belediyesi, çevre koruma ve geri dönüşüm faaliyetlerini arttırmak amacıyla adliye karşısı ve Sevgi Yolu’nda Mobil Atık Getirme Merkezi’ni hizmete sundu. Bu çalışma ile kağıt, plastik, metal, cam, elektronik atıklar ile atık yağ ve pil gibi geri dönüştürülebilir malzemeler geri dönüşüme kazandırılacak.

Yaşanabilir bir çevre için bu yönde faaliyetleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Fatih Karabatı bu çalışma ile Karacabey halkının geri dönüşüm süreçlerine daha aktif katılımını sağlamayı ve çevre kirliliğini azaltmayı hedefliyoruz. Günümüzde yaşanan çevresel sorunlar tüm dünyanın gündeminde ilk sırayı tutuyor.Tüm bunlar dikkate alındığında bireylerin, kurum ve kuruluşların gündeminden de bunun düşmemesi gerekir. Bizler bu alanda mesai arkadaşlarımızla uygulaması pratik ve herkes tarafından kabul görecek sistem geliştirmeye çalışıyoruz. Bu uygulamamız ile ayrıştırma noktasında hem vatandaşlarımıza hem de geri dönüşüm sürecine olumlu katkı sağlamayı hedefliyoruz. Umarım halkımızdan da kabul görür ve herkes bu geri dönüşüm seferberliğine ortak olur’ dedi.

İlk etapta adliye binası karşısı ile Sevgi Yolu üzerine konumlandırılan ‘Mobil Atık Getirme Merkezleri’ zamanla ilçenin farklı noktasında yaygınlaştırılması planlanıyor.