Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’un Kırkpınar’ı 3 Ağustos’da Arnavutköy’de yapılacak

BU YIL 9’ZUNCUSU DÜZENLENECEK OLAN GELENEKSEL ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ YAĞLI GÜREŞLERİ, 3 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK. BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA CANDAROĞLU’DA GÜREŞ SEVERLERİ ARNAVUTKÖY ŞEHİR PARKINA DAVET ETTİ

BU YIL 9’ZUNCUSU DÜZENLENECEK

Bu yıl 9.’su düzenlenecek olan Geleneksel Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreşleri, 3 Ağustos Cumartesi günü başlayacak. Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu da güreşseverleri Arnavutköy Şehir Parkı’na davet etti.

Arnavutköy Belediyesi, İstanbul’un en büyük yağlı güreş organizasyonlarından biri olan ve bu yıl 9.’su düzenlenecek Geleneksel Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapacak. Bu yıl Arnavutköy Şehir Parkı’nda düzenlenecek yağlı güreşlerde 45 başpehlivan kıspet giyecek. Yağlı güreşler etkinliğinde 12 boyda 350 güreşçi kol bağlayarak mücadele edecek.

Arnavutköy Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu da güreşseverleri Arnavutköy’e davet etti. Başkan Candaroğlu, “Arnavutköy Belediyesi olarak inşallah 9.’sunu gerçekleştireceğimiz yağlı güreşlerimizde Kırkpınar’da kol bağlayan başpehlivanlarımız kıspet giyecek. Tarihimize, geleneksel sporlarımıza sahip çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Festival havasında Arnavutköylü, İstanbullu veya güreşi seven, ata sporumuzu seven bütün sporseverleri davet ediyoruz” dedi.

Bu yıl güreşlere talebin arttığını anlatan Candaroğlu, Er Meydanı’nı genişlettiklerini de sözlerine ekledi.