Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsmail Kartal meydan okudu: Ceza meza veremezler

“Ne yapsın oyuncum kendini müdafaa etmesin mi?” diyerek Trabzon’daki olaylara değinen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, “Kimsenin ceza meza verebileceğini düşünmüyorum. Bir iki kişi olsa münferit deriz. 200-300 kişi sahaya giriyor. Bıçaklanmayı, şişlenmeyi mi bekleyecektik!” sözleriyle isyan etti.

“Ne yapsın oyuncum kendini

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, sessizliğini bozdu, olay açıklamalarda bulundu. Haber Global’e konuşan Fenerbahçe teknik patronu, Trabzonspor deplasmanında yaşadıkları olaylarla ilgili “Kimsenin ceza meza verebileceğini düşünmüyorum” dedi.

İsmail Kartal, şunları kaydetti:

“Ne yapsın oyuncum kendini müdafaa etmesin mi? Bir iki kişi olsa münferit deriz. 200-300 kişi sahaya giriyor. Asıl işin koridor kısmı var, o konuşulmalı. Osayi’ye biri vurdu. Kafasını duvara çarptı, baygınlık geçirdi. Orada büyük saldırıya maruz kaldık.”

“HAKEM ‘TEHİR EDECEK BİR DURUM YOK’ DEDİ”

“Hakemlere maçı durdurmalarını ve ertelemelerini söyledim. Dördüncü hakem Volkan Bayarslan ‘Maçı tehir edecek bir durum yok’ dedi… İkinci yarı ne hikmetse karşı taraftan tribün saldırısına uğradık… Sahaya maskeli biri girdi. Arbede yaşanırken takıma ‘içeri girin’ dedim. O yaşanan arbede de bir tanesi bizim futbolcuya saldırıyor, elinde de büyük bir şiş çıkıyor. Oyuncum şişlense kim hesap verecek? Bir tanesinde korner direğinin sivri tarafıyla futbolcumu kovalıyor… Birinin şişlenmesini, bıçaklanmasını mı bekleyecektik?”

“KARADENİZ İNSANI MERTTİR”

“Statta çok büyük bir güvenlik zafiyeti vardı. Taraftarlar bu kadar kolay nasıl girdiler? Trabzonlu mert insandır, Karadenizliler delikanlıdır. Ben de Karadenizliyim. Sen sahaya atlıyorsun, niye yüzün kapalı, sen kimsin? Seni biri mi oraya gönderdi? Sahaya atlayacak kadar cesaretin varsa, yüzünü niye saklıyorsun?”

“Maç başından sonuna kadar vücuduma yabancı madde yedim ama hiç rol yapmadım, maçı provoke etmedim. ‘Kafam yarıldı’ deyip bayılabilirdim, böyle bir adam değilim. Yoksa biz farklı şekillere girsek maçı ertelettirebilirdik. Futbol kazansın diye iki camia arasında gergin lik olmasın diye oyun içinde kaldım.”


“OĞLUMUN 6 SAYFALIK DARP RAPORU VAR”

“Oğlum Emre’yi 5-6 kişi araya aldı. Altı sayfalık darp raporu var. Başı döndü, kustu. İstanbul’da hastaneye götürdüğümüzde ‘O gece hastaneye yatırmanız gerekirdi’ dendi. En fazla darp edilen oğlumdu. Bir baba olarak düştüğümüz durumu düşünebiliyor musunuz? Yıllar önce şampiyonluğa gidiyorum, kurşunlanıyorum. Trabzon’da yaşananlara hayret ediyorum. Daha birkaç hafta önce kendi sahanızda farklı yeniliyorsunuz tribünlerde tepki olmuyor. Neden iki camia karşı karşıya geliyor, neden bizim maçlarda bunlar oluyor?”