Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamas’tan ABD’ye çağrı: “Gazze’de savaşı sona erdirin”

Üst düzey bir Hamas yetkilisi,  ABD’yi Gazze’ye yönelik saldırılarını sona erdirmesi için İsrail’e baskı yapmaya çağırdı. Açıklamada, Hamas’ın savaşı sona erdirecek her türlü girişime olumlu yaklaşacağı vurgulandı.

Üst düzey bir Hamas

Üst düzey Hamas yetkilisi Sami Ebu Zuhri pazartesi günü ABD’yi Gazze’deki savaşı sona erdirmesi için İsrail’e baskı yapmaya çağırdı.

Ebu Zuhri, “ABD yönetimini Gazze’deki savaşı durdurması için işgalci güce baskı yapmaya çağırıyoruz. Hamas hareketi savaşın sona ermesini sağlayacak her türlü girişime olumlu yaklaşmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

HAMAS’TAN “KALICI ATEŞKES” ŞARTI

Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar geçtiğimiz günlerde, yalnızca İsrail’in “kalıcı ateşkes taahhüt etmesi halinde” bir barış anlaşmasını kabul edeceğini söylemişti.

Sinvar ateşkes teklifi ile ilgili, “Hamas silahlarını teslim etmeyecek veya bunu talep eden bir öneriyi imzalamayacak” yanıtını vermişti.

NETANYAHU’NUN İKİLEMİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise, Biden’ın üç aşamalı ateşkes önerisini sunmasının ardından savaşı kalıcı olarak sonlandıracak hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceğini yinelemişti.

Geçtiğimiz sekiz ayda olduğu gibi, Netanyahu’nun siyasi olarak hayatta kalma çabası savaşın devamına ve Hamas’a karşı tam bir zafer elde etme çabasına bağlı olabilir.