Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamas: Blinken’ın tutumu ateşkesin önündeki en büyük engel

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kahire ziyareti sırasında, “Ateşkes istiyorsanız Hamas’a evet demesi için baskı yapın” açıklamasında bulundu. Hamas yetkilisi Sami Ebu Zuhri ise Blinken’ın bu tutumunun ateşkes anlaşmasına varılması önünde gerçek bir engel olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ortadoğu ziyareti kapsamında bugün Kahire’ye gitti.

Blinken burada, Gazze’de ateşkese varmak için Ortadoğu liderlerinin Hamas’a baskı yapması gerektiğini söyledi. Blinken, Hamas’ın eylemlerinde “olağanüstü kötümserlik” gösterdiğini öne sürdü.

Bölge liderlerine seslenen Blinken, “Eğer ateşkes istiyorsanız Hamas’a evet demesi için baskı yapın” dedi ve “Gazze’de savaş sonrası planlar için çalışmanın kritik olduğunu” sözlerine ekledi.

“BLINKEN’IN TUTUMU ATEŞKESİN ÖNÜNDEKİ ENGEL”

Bu açıklamalar hakkında yorum yapan Hamas yetkilisi Sami Ebu Zuhri ise Blinken’ın tutumunun ateşkes anlaşmasına varılması önünde gerçek bir engel olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri Blinken’in Gazze’de ateşkesle ilgili yorumlarının “İsrail yanlısı” olduğunu vurgulayarak, “Blinken’in Mısır ziyareti sırasında yaptığı konuşma İsrail’e yönelik taraflılığın bir örneğidir ve Gazze’de işgal tarafından yürütülen soykırıma Amerikan kılıfı sunmaktadır” dedi.