Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hakkari’de sandığı boykot ettiler

Hakkari’de Çalımlı mezrasında yaşayan 150 seçmen sandığı boykot etti. Hizmet alamadığı için sandığa gitmeyeceklerini söyleyen seçmenler “Bizler okul, yol, su, iletişim istiyoruz. Yetkililer, ne zaman hizmet getirirse o zaman sandığa gideceğiz” dedi.

Hakkari'de Çalımlı mezrasında yaşayan

Hakkari’de Çalımlı mezrasında yaşayan 150 seçmen hizmet alamadıklarını belirtip, sandığa gitmedi.

Mezra sakini Adem Karaman, “Bizler okul, yol, su, iletişim istiyoruz” dedi.

Yüksekova’ya 30 kilometre uzaklıktaki Dilektaşı köyüne bağlı Çalımlı mezrasında 150 seçmen, hizmet alamadıklarını belirtip, sandığı boykot eti.

‘OKUL, YOL, SU, İLETİŞİM İSTİYORUZ’

30 hane, 350 nüfuslu mezrada meydanında toplanan seçmenler adına konuşan Adem Karaman, şöyle konuştu:

“Dilektaşı köyüne bağlıyız ve muhtarlık seçimini de köyde yaşayan aday kazanıyor. Muhtarlığın bir dönem de bizim mezramızda yaşayan bir kişiye verilmesini istiyoruz. Ama bu isteğimiz kabul edilmiyor. Şu ana kadar mezramıza bir hizmet yapılmadı. Yapılan hizmetler de Dilektaşı köyüne yapılıyor.

1980’li yıllarda yapılmış küçük bir odada ilkokul öğrencileri öğrenim görüyor. Buranın öğrencileri ortaokulu ilçe merkezinde okuyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girdik, ama sıkıntılarımız bitmedi. Bizler okul, yol, su, iletişim istiyoruz. Bugüne kadar defalarca müracaat yapmamıza rağmen bu hizmetler bize yapılmadı. Mezra sakinleri olarak bu seçimde sandığa gitmedik. Yetkililer, ne zaman hizmet getirirse o zaman sandığa gideceğiz.”