Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Futbolu dondururuz

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, gazetecilerle yaptığı sohbette gündemi değerlendirip Erden Timur ve Mehmet Büyükekşi için sert ifadeler kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadı’ndaki sohbet toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. SÖZCÜ Gazetesi’ni, Spor Müdürü Bahadır Çokişler’in temsil ettiği toplantıda Koç, soruları yanıtladı, samimi açıklamalarda bulundu.

2 Nisan’da yapacakları Olağanüstü Genel Kurula tüm kongre üyelerini davet ettiğini belirten sarı-lacivertlilerin patronu, “Bize ‘Sakin olun’ diyorlar. Biz çok sakiniz. Yönetim kurulunda her şeyi detaylıca konuştuk” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“BİR ANLIK ÖFKE DEĞİL”

“O sözler, bir anlık öfkeyle söylenmedi. Kötü, daha kötü ve en kötü olmak üzere üç senaryomuz var. Şu anda A Takım hariç 550 sözleşmeli sporcumuz, 125 bin okullarda öğrencimiz bulunuyor. Olimpiyatlara 125 sporcu gönderiyoruz. Sponsorlarımızdan onay aldık. SPK boyutunu araştırıyoruz. ‘Şunu yapacağız’ diyemem. Belki bir sene futbolu dondurma kararı alabiliriz. Alt lige inmek veya yurt dışında bir takım almak da ihtimal dahilinde.”

“SAHADAN ÇEKİLİN DEDİM”

“Maçın 60. dakikasında İsmail Kartal’ı aradım. ‘İstersen sahadan çekilin, kötü yere gidiyor’ dedim. İsmail hocanın oğlunu eşek sudan gelinceye kadar dövmüşler.”

“CEZA VEREMEZLER!”

“Hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız. Halil Umut Meler kendi kariyerini de pert etti. UEFA turnuvasında devam ettirebilir miydi? Maç durdurulmalıydı. Trabzonspor maçından sonra İstanbul’da toplantı yapılırken parçaları birleştirdim. Fenerbahçe’ye kaybettirme kurgusunu hissettim. FIFA ve UEFA’da kötü bir etki bıraktı bu olay. Ek raporlar değiştiriliyor. Ben hocamız gibi söylüyorum: Bize ceza veremezler. Verirlerse bunun vebaline katlanırlar!”

“ERDEN TİMUR’UN HAYATI ALDATMACA”

Ali Koç, Galatasaray A.Ş Başkanvekili Erden Timur ile ilgili soruya da sert yanıt verdi. “Erden Timur’un hayatı aldatmacayla geçiyor” diyen Koç, deprem döneminde yaşandığını söylediği olayı şöyle anlattı: “Omuz Omuza’ kampanyasına hep birlikte katılacaktık. Galatasaray tarafı, ‘Kalıcı konut yapalım’ dedi. Erden Timur bize ‘250 konut yapacağız. Siz de 250 konut yapın, 500’e tamamlayalım’ dedi. Ben de kulübün 250 konut yapacak ekonomik durumunun olmadığını söyleyince, ‘Sen 250 de 50 tane yaparsın’ karşılığını verdi. Karakteri böyle bir insan. Dürüst insanlar böyle olmaz. İsterse yalanlasın bakayım. Bunlar seviyesiz güç olmuşlar.”

“BÜYÜKEKŞİ’Yİ ATAYAN SORUMLULUĞA ORTAKTIR”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi ‘istifaya çağırmadığı’ eleştirisine yönelik, “Dediğimiz hiçbir şeyi yapmıyor. İstifa desek inadına fazladan üç yıl daha kalır” şeklinde espri yapan Ali Koç, daha sonra şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

“Bu federasyonu biz seçmedik. Adamı önümüze koydular, ‘Bunu seçin’ dediler! Kim atadıysa sorumluluğa ortaktır. Bunlar hep hükümetin gözünün önünde oluyor. Cumhurbaşkanını yanlış bilgilendiriyorlar. Kendisine ulaşamıyoruz. Futbol ülke için beka meselesi haline geldi.”

“TRABZON ÖZEL BÖLGE Mİ!”

“Allah rızası için Trabzon özel bölge mi? Kurallar aynı işlemiyor mu? Emniyet, vali hâlâ görevinde. Bu normal mi? Emniyetin aşama aşama iş buraya gelene kadar müdahale etmemesi bizi şüphelendiriyor. İnsanlar söylüyor, stat girişlerinde doğru dürüst arama olmamış. İstanbul’da yetersiz polis olmuyor mesela.”

“SERT KARŞILIK CAYDIRICI”

“Oyuncularımıza ceza verilsin isteniyor. Yüzlerce insan sahaya girmiş. Bizim oyuncumuz için ‘Sevinmeseydi’ deniyor. Onlar İstanbul’da sevinirken, kaleciyi havalara atarken sorun çıkmıyor. Bir uzman ‘Dua edin futbolcu, saldırgana sert karşılık verdi. Böylece diğer gireceklerin cesareti kırıldı’ demiş. Katılıyorum.”