Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Evlilik kredisi veren bankalar (Ekim 2023)

Türkiye’de 2 banka tarafından son dakika açıklamaları geldi. Gelen açıklamaya göre evlenecek vatandaşlara evlilik kredisi verileceği bildirilirken faiz oranları da yükselişe geçti.

Türkiye'de 2 banka tarafından

Türkiye’de 2 banka tarafından son dakika açıklamaları geldi. Gelen açıklamaya göre evlenecek vatandaşlara evlilik kredisi verileceği bildirilirken faiz oranları da yükselişe geçti.

Gençlere sağlanacak olan bu destekte, devlet tarafından verilecek olan faizsiz evlilik kredisi beklenirken bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulması ile birlikte yeni evlenenlere 150 bin TL’lik faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL kredi verileceğini söylerken başvuruların ilk etapta deprem bölgesi için başlayacağını, daha sonra ülke genelinde başvuruların alınacağını söyledi.

Bu açıklamalara göre de bu ay sonunda kurulması beklenen Aile ve Gençlik Bankası’nın da Kasım ayında krediyi deprem bölgesinde çiftlere verilmesi beklenirken diğer illere de 2024 yılında başvuruların başlaması bekleniyor.

Diğer illerde de yaşayan vatandaşlar, evlilik kredilerine daha en az 2 – 3 ay olduğu gözlemlerken sonrasında hangi bankaların da evlilik kredisini verdiğini araştırmaya başladı.

HALKBANK EVLİLİK KREDİSİ

Evliliğe hazırlık sürecinde bulunan müşterilerimizin; mobilya, ev tekstili, düğün, balayı gibi masraflarını karşılayabilmelerine yönelik cazip faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle oluşturulan kredi ürünümüzdür.

Ödeme Seçenekleri
  • Kredi ödemelerinizi;
  • Aylık eşit taksitli,
  • Serbest ödemeli,
  • 3 aya kadar ödemesiz olarak yapabilirsiniz.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI EVLİLİK KREDİSİ

Aile ve Gençlik Bankası’nın 2024 Ocak ayına kadar kurulması bekleniyor. Kurulacak banka ile evlilik kredileri de verilecek.