Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan’ın konvoyunun arkasından koşan depremzede isyan etti

6 Şubat depremlerinde kızı ve torunları Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ın enkazı altında kalan Suna Öztürk, miting için Aksaray’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konvoyun geçişi sırasında sesini duyurmaya çalıştı. Erdoğan’ın konvoyu giderken Suna Öztürk, konvoyun ardından “Bulun çocuklarımı. Ölüyüm, ölüyüm. Bulun çocuklarımı, niye kaçıyorsunuz” diye feryat etti.

6 Şubat depremlerinde kızı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün miting için Aksaray’a geldi. 6 Şubat depremlerinde kızı Tuğba Koşar ile torunları Mustafa Kemal Koşar ve Mehmet Akif Koşar Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ın enkazında kalan Suna Öztürk, konvoy geçerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Bu sırada güvenlik güçleri Öztürk’e engel olmaya çalıştı. Giden konvoyun arkasından koşan Öztürk, zaman zaman yere oturarak konvoyun arkasından bağırdı.

“ÇOCUKLARIMI MOLOZLARIN ÇAKILLARIN İÇERİSİNDEN ÇIKARTIN”

Öztürk, şunları söyledi:

“Bulun çocuklarımı. Ölüyüm ölüyüm! Bulun çocuklarımı. Niye Cumhurbaşkanı bulmuyor? Bulun çocuklarımı. Niye kaçıyorsunuz? Niye çocuklarımı bulmuyorsunuz yeter artık. Bir yıl oldu, Allah kahretsin. Cumhurbaşkanı’ndan medet bekliyorum. Nerede, geldi gidiyor yok. Bir buçuk yıl oldu ya. Bulun artık çocuklarımı, o molozların çakılların içerisinden çıkartın.

“BÖYLE İNSANLIK OLMAZ”

* Bu mu insanlık? Çıkarıp teslim etmiyorlar bana. Cumhurbaşkanı diye bekledim saatlerdir. Bana neden Cumhurbaşkanı yardımcı olmuyor? Yeter artık. 147 kişi kayıp, bulun artık benim çocuklarımı. Ben bittim artık tükendim. 147 tane insan, 3 çocuk molozların içerisinde kaldı. 53 kişi kayıp, 38 çocuk kayıp. Böyle insanlık olmaz.

* Cumhurbaşkanım duy benim sesimi, duy artık bizi. Yel gibi gidiyor, sabahtan beri beni görüştürmediler. Rönesans Rezidans enkazının altında kaldılar. Çıkartın artık ya. Ben bir diş, bir kemik istiyorum. Ben de Aksaraylıyım, bu toprağın evladıyım. Ben çocuklarımı okuttum, öğretmen oldu gittiler oraya.”