Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan’dan seçmene Yeniden Refah çağrısı: Lisanımünasip ile ikaz edeceğiz

Üç gün önce Erbakan’a “Cambaz” diyen Erdoğan, isim vermeden Yeniden Refah uyarılarını sürdürdü. Söylemini yumuşatan Erdoğan, parti tabanına “Yakınlarımızı lisanımünasip ile ikaz edeceğiz” çağrısı yaptı.

Üç gün önce Erbakan'a

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli Kongre Merkezi Miting Alanı’nda düzenlediği mitinge katıldı.

Sandığa üç gün kala Erdoğan, Yeniden Refah Partisi’ne yönelik isim vermeden yaptığı çağrıları yineledi. Üç gün önce Fatih Erbakan için “Beklentileri karşılanmayınca hemen başka yerlere dümen kıran cambaz” ifadesini kullanan Erdoğan, bu kez YRP’ye oy verecek seçmenin lisanımünasip ile ikaz edilmesi gerektiğini bellirtti. Erdoğan, şunları söyledi:

“SANDIĞIN TELAFİSİ OLMAZ”

– Kocaeli bir kez daha eser ve hizmet diyecek. Seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Kocaeli ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız?

– Artık iki gün kaldı. Sandığın telafisi olmaz. Pazar günü hep birlikte sabah erkenden sandıklara koşacağız. AK Parti ve Cumhur İttifakı’na kaybettirerek CHP’ye kazandırmak için mesai harcayanlara karşı, yakınlarımızı lisanımünasip ile ikaz edeceğiz.

– Türkiye olarak, bugünlere büyük mücadeleler sonunda ulaştık. Kazanımlarımızın hiçbiri, bize altın tepside sunulmadı.

– Türkiye, rüştünü defalarca ispat etmiş, olgun bir demokrasiye sahiptir. Seçim sistemimiz her açıdan dünyaya örnek olacak seviyededir.

– Siyasi görüşlerimiz, gönül verdiğimiz partiler, kökenimiz, meşrebimiz, hayat tarzımız farklı olabilir ama Türkiye, bizlerin ortak yurdu, çatısı, yuvasıdır.

– Seçim döneminde yükselen siyasi tansiyonu farklı yerlere yönlendirmek isteyen odaklara karşı çok dikkatli olmalıyız.

“DEPREM BEKA SORUNU”

– Tarihin tekerrür etmesini istemiyorsak, hangi siyasi partiye gönül verirsek verelim, deprem meselesini beka sorunu olarak görmek zorundayız.

– Deprem bölgesinin imarı yanında, Marmara’dan başlayarak riskli yerleşim yerlerimizi de depreme hazırlıklı hale getireceğiz.