Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan: Mehmet Şimşek’e itimadım tam

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek için “Tam itimadım var” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman’da valilik önünde düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu.

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler hakkında konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

– “Batmanlı, İstanbul’u arayacak. İstanbul’daki kardeşlerine, hemşehrilerine ne diyecek? Oylar Murat Kurum’a. Ne diyecek Ankara? Oylar Turgut Altınok’a, altı oka değil. Sizlerden diğer vilayetlerimizdeki Batmanlı kardeşlerimizi aramanızı, bu hakikatleri onlara da mutlaka anlatmanızı istiyorum. Sandıkta Cumhur İttifakı’na verilecek her oyun çok önemli olduğunu, eşe dosta, nazımızın geçtiği her bir kardeşimize izah edeceğiz.

“KIRILAN VARSA GÖNLÜNÜ ALACAĞIZ”

– Kırılan varsa gönlünü alacağız, kızan varsa teskin edeceğiz, yanlış anlaşılma varsa düzelteceğiz. Bir şekilde herkesin sandığa gitmesini sağlayacağız. Hiçbir iddiası, hiçbir projesi ve kazanma ihtimali olmayanlara oy vererek, oylarını ziyan etmemeleri gerektiğini anlatacağız. Önümüzdeki son 4 günü bu şekilde değerlendirdiğimizde şehirlerimizle birlikte tüm Türkiye için güzel bir netice alacağımıza inanıyorum.”

“EKONOMİDE GÜÇLÜ BİR KADRO KURDUK”

Ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ekonomide gerçekten yetkin isimlerden oluşan güçlü bir kadro kurduk. Batman’ın bir evladı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’e bu konuda tam itimadım var. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren uyguladığımız ekonomi programının olumlu yansımalarını daha net göreceğiz” dedi.

“EMEKLİLERİN SIKINTILARININ FARKINDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığından en fazla etkilenen emeklilerinin sıkıntılarının da farkında oldukları görüşünü dile getirerek, şöyle devam etti:

– “Bu sıkıntıların hafifletilmesiyle ilgili samimiyetimizi bugüne kadar attığımız adımlarla ortaya koyduk. Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5’er bin liralık ödeme yaptık. Yılın ilk 6 ayı için maaşlara yaklaşık yüzde 50 oranında yani enflasyonun üstünde zam yaptık. İlk defa bizim getirdiğimiz bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik. Ramazan Bayramı ikramiyesini 2 Nisan’dan itibaren hesaplara yatırıyoruz.”

“BANKA PROMOSYONLARININ GÜNCELLENMESİNİ SAĞLADIK”

“Kamu bankalarıyla görüşerek banka promosyonlarının da güncellenmesini sağladıklarını” söyleyen Erdoğan, “Kamu bankalarımız, emeklilerimize 8 bin lira ile 12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak. İnşallah bundan sonra da emeklilerimize destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.