Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiller ve Sezer de oyunu kullandı

Türkiye siyasetine bir dönem damga vuran isimler de ikamet adreslerinin bağlı olduğu okullarda sandığa gitti. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oyunu Ankara Gölbaşı’nda, eski başbakanlardan Tansu Çiller İstanbul Sarıyer’de kullandı.

Türkiye siyasetine bir dönem

Türkiye, yeni yerel yöneticilerini seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Kayıtlı 61 milyon 441 bin 882 seçmenin bulunduğu seçimde Türkiye siyasetine bir dönem damga vuran isimler de ikamet adreslerinin bağlı olduğu okullarda sandığa gitti.

O isimlerden biri de 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’di.

Sezer, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde oy kullandı. Sezer, oy kullanmak için Şahin Sevin İlkokulu’na geldi.

Okuldaki 1194 numaralı sandıkta oyunu kullanan Sezer, vatandaşlarla fotoğraf çektirip, sandık görevlilerine başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.

Eski başbakanlardan Tansu Çiller ise, oyunu İstanbul Sarıyer’de kullandı. Yeniköy Mahallesi’ndeki Yeniköy İlkokulu’na tek başına gelen Çiller, oy kullanacağı “2364” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti.

Burada sandık görevlileriyle selamlaşan Çiller, bir süre bekledikten sonra oyunu kullandı.

Oy kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Çiller, demokrasinin her zaman kendileri için bir şölenle ve seçimle taçlandırıldığını, bugün yine bu durumu yaşadıklarını ve bu açıdan mutlu bir gün olduğunu kaydetti.

Çiller, “Ben umuyorum ki bu yeni bir dönemin başlangıcı olur.” dedi.

Ülkede her zaman var olan siyasi görüş farklılıklarının demokrasinin bir zenginliği olduğuna dikkati çeken Çiller, “Ama unutmayalım ki biz birlikte, kardeşçe bir olduğumuz zaman güçlüyüz. Bu gücü kaybetmemek lazım. Tekrar ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.