Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çakarlı muhtar adayı sosyal medyada gündem oldu, yetkililer harekete geçti

İstanbul Pendik’te Velibaba Mahallesi’nin muhtar adayı Şükrü Aydemir, çakarlı araçlarla konvoyuyla oy istedi. Sosyal medyada tepki çeken görüntüler üzerine Pendik Kaymakamlığı harekete geçti.

İstanbul Pendik'te Velibaba Mahallesi'nin

Seçime sayılı günler kala İstanbul Pendik’te dikkat çeken bir görüntü, sosyal medyada gündem oldu.

MUHTAR ADAYI ÇAKARLI ARAÇLA KONVOY YAPTI

Velibaba Mahallesi muhtarı ve aynı zamanda muhtar adayı Şükrü Aydemir, çakarlı araçlarla konvoy yaparak cadde ve sokaklarda dolaştı.

SOSYAL MEDYADA YAYILDI, KAYMAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Pendik Kaymakamlığı açıklama yaptı. Araç sahiplerinin tespit edilip ceza yazıldığını belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı;

*Sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntülerde, hali hazırda Velibaba Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı olan Şükrü Aydemir’in, içerisinde çakar tertibatı da bulunan lüks araçlarla konvoy yaptığı görülmüştür.

*Emniyet birimlerimizin konuyla ilgili yaptığı uygulama sonucunda; görüntülerde kullanılan araçlardaki çakar tertibatının sonradan usulsüz olarak eklendiği tespit edilmiştir.

*Söz konusu araçlardaki tertibat sökülerek, araç sahiplerine idari para cezası uygulanmış ve TCK 179/3 (Trafik güvenliğini kasten tehlikeye düşürmek) maddesinden adli işlem başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.