Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da taşan dere araçları böyle önüne kattı…Araçların sürüklenmesi kamerada

BURSA’DA SAĞANAK YAĞIŞ SONRASI ULUDAĞ’IN ETEKLERİNDEKİ KARINCA DERESİ’NİN TAŞMASI SEBEBİYLE ÇOK SAYIDA OTOMOBİL SEL SULARINDA SÜRÜKLENDİ. TAŞAN DERE VE TAŞ PARÇALARI PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLLERİ ÖNÜNE KATIP SÜRÜKLEDİ, O ANLAR BİR VATANDAŞ TARAFINDAN KAYDA ALINDI.

BURSA'DA SAĞANAK YAĞIŞ SONRASI

Bursa’da sağanak yağış sonrası Uludağ’ın eteklerindeki Karınca Deresi’nin taşması sebebiyle çok sayıda otomobil sel sularında sürüklendi. Taşan dere ve taş parçaları park halindeki otomobilleri önüne katıp sürükledi, o anlar bir vatandaş tarafından kayda alındı.

Bursa’da sağanak yağış sebebiyle birçok evi su basarken, taşan dereler sokaklarda park halinde bulunan araçları önüne kattı. Uludağ’ın eteklerindeki Yıldırım ilçesi Teferrüç Mahallesinde bulunan Karınca deresinden kopan taş parçaları sokağı yürünmez hale getirdi. Dereden taşan sulara dayanamayan otomobiller üst üste geldi. Kullanılmaz hale gelen otomobillerini gören vatandaşlar, yaşananları hayretler içerisinde izledi.

Bursa’nın çeşitli bölgelerinde yaşanan taşma ve su basma olayları için belediye ve itfaiye ekipleri hummalı bir çalışma başlattı.

Öte yandan o anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. İçi yolcu dolu bir belediye otobüsü ise sel sularından uzaklaşarak son anda kurtulmayı başardı.