Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu görüntü cezasız kalamadı

İstanbul Maltepe ve Küçükçekmece’de seyir halindeyken yola beton dökerek ilerleyen 2 ayrı beton mikserlerinin şoförü yakalandı. İki şoföre toplam 8 bin 287 lira para cezası uygulandı.

İstanbul Maltepe ve Küçükçekmece'de

Küçükçekmece Basın Ekspres yolu üzerinde ve Maltepe Altıntepe Mahallesi’nde 23 Mart Cumartesi günü seyir halindeki 2 ayrı beton mikserinin yola çimento dökerek ilerlediği görüldü. O anları trafikteki diğer sürücüler cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Polis ekipleri, görüntülerden yola çıkarak Maltepe’de ilerleyen beton mikserinin şoförünün Y.K., Küçükçekmece’deki şoförünün ise A.D. olduğunu tespit etti.

Yakalanan şoförlere ‘yükü kara yoluna saçılacak şekilde yüklemek’ maddesinden 2 bin 880 lira, ‘araçlardan bir şey atmak veya dökmek’ maddesinden bin 380 lira, ‘taşıt yolu üzerinde duraklamanın yasaklandığının bir trafik işareti ile belirtilmiş olduğu yerlerde duraklamak’ maddesinden bin 380 lira idari para cezası uygulandı.

Y.K.’ya ‘farklı okunması veya okunamamasını sağlayacak şekilde tescil plakasında değişiklik yapmak’ maddesinden 2 bin 647 lira olmak üzere iki şoföre toplamda 8 bin 287 lira para cezası uygulandı.

Ayrıca yakalanan şoförler hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan adli işlem yapıldı.