Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler BİLSEM ön değerleme sonuçlarında…

BİLSEM ön değerlendirme sınavı ilkokul 1., 2. ve 3.sınıf öğrencilerine genel yetenek (zihinsel), görsel sanatlar ve müzik olmak üzere üç alanda uygulandı. BİLSEM sınavı sonuçları ise 18 Nisan 2024 Perşembe günü açıklanacak. Bireysel değerlendirme sınavı ise 26 Mayıs ile 26 Temmuz 2024 tarih aralığında gerçekleşecek.

BİLSEM ön değerlendirme sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, örgün eğitime devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrenciler Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nde (BİLSEM) eğitim almak ön değerlendime sınavına girdi. Değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte velilerin ve öğrencilerin gözü ise BİLSEM sınav sonuçlarına çevrildi. 

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

10 Şubat ile 14 Nisan 2024 tarihleri arasında öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirmeye alınacak.

BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuçları 18 Nisan 2024 Perşembe günü açıklanacak.

BİLSEM SINAVI NE ZAMAN?

Bireysel değerlendirme sınavı ise 26 Mayıs ile 26 Temmuz 2024 tarih aralığında gerçekleşecek. Bu sınavın sonuçları ise 31 Temmuz 2024 tarihinde açıklanacak.

BİLSEM NEDİR?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.