Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Özel, köylerde incelemede bulundu

AŞIRI YAĞAN YAĞMURLAR SONRASI TARIMIN BAŞKENTİ OLARAK GÖSTERİLEN BURSA’NIN YENİŞEHİR İLÇESİNDE EKİLİ ARAZİLER SULAR ALTINDA KALDI. YENİŞEHİR’DE MISIR, AYÇEKİRDEĞİ, FASULYE VE BİBER GİBİ BİRÇOK EKİLİ ÜRÜNLERİN SULARI ALTINDA KALDIĞI GÖRÜLDÜ.

AŞIRI YAĞAN YAĞMURLAR SONRASI

Aşırı yağan yağmurlar sonrası tarımın başkenti olarak gösterilen Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ekili araziler sular altında kaldı. Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, yağmurun etkili olduğu Koyunhisar köyünde incelemelerde bulundu.

Yağmurun şiddetini gösterdiği Koyunhisar köyünde incelemelerde bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Öncelikle tüm köylerimize ve ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yağmurun şiddetini gösterdiği ilk dakikalardan itibaren belediyemize bağlı ekipler muhtarlarımızı arayarak irtibata geçtiler. Her zaman çiftçimizin ve üreticimizin yanındayız. Yağmurun dinmesi ile birlikte yapılacak olan hasar tespit çalışmaları sonrasında ortaya çıkacak zararların karşılanmasında üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Koyunhisar Köyü Muhtarı Türker İleri, “Yoğun yağmur yağışı sonrasında başta köyümüz olmak üzere ilçemize bağlı birçok köyde ikili alanların suları altında kaldığını öğrendik. Belediye başkanımız Ercan Özel, köyümüze gelerek incelemelerde bulundu. Ben mağdur olan tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.