Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Nallar: “Herkes üstüne düşeni yapsın, şehrimize hep birlikte sahip çıkalım”

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN NALLAR, GÖREVE GELMESİNİN HEMEN ARDINDAN BAŞLATTIĞI YABANİ OTLARIN TEMİZLENMESİ, LARVA, VEKTÖR, UÇKUN VE HAŞERE MÜCADELESİ İLE ÖZEL ALANLARDAKİ OTLARIN KESİLMESİ TALEPLERİ KONUSUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, göreve gelmesinin hemen ardından başlattığı yabani otların temizlenmesi, larva, vektör, uçkun ve haşere mücadelesi ile özel alanlardaki otların kesilmesi talepleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Yapılan çalışmaların eş zamanlı olarak ilerlediğini ancak özellikle ot temizliğinde gelen taleplerin öze alanlara yöneldiğini belirten Başkan Volkan Nallar, “Çalışmalarımızı detaylıca planlayıp imkanlarımız doğrultusunda şehrimizin dört bir yanına yaydık. Ancak biz çalıştıkça gelen talepler özel alanlara yönelmeye başladı. Ben buradan tüm vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Sevgili Süleymanpaşalı hemşehrilerim. Özellikle yerleşim yerleri içinde bulunan özel ya da tüzel kişilerin sahipleri olduğu boş durumdaki tarla, arsa ve parsellerde ot temizliğini yapma sorumluluğu o yerin sahiplerine aittir. Biz belediye olarak bu yerlere girip çalışma yapamıyoruz. Yer sahipleri de bu alanları bakımsız bıraktığında maalesef yangın tehlikesi ve kontrolsüz haşere üremesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu konuyu hep birlikte çözmemiz gerekiyor” dedi.

Konuyla ilgili vatandaşların hem yangın çıkması hem haşere üremesi hem de yönetmeliklerden dolayı ceza kesilmesiyle mağdur olmaması için hassasiyet göstermesini isteyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, “Aynı zamanda bu konu Belediyemiz Emir ve Yasaklar yönetmeliği Madde 27’de açık bir şekilde belirtilmiş. Yönetmelikte ‘Yerleşim yeri içerisinde kalan özel ve tüzel kişilere ait arazilerde yangın tehlikesine ve haşerat üremesine karşı arazi sahibi tarafından ot ve çalı temizliği yapılması zorunludur.’ diyor. Siz değerli vatandaşlarımdan rica ediyorum. Şehir içindeki boş arsa, tarla ya da arazinizin bakımını yapın. Biz de şehrin dört bir yanında size daha iyi hizmet vermek için çalışalım. Herkes üstüne düşeni yapsın. Şehrimize hep birlikte sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.