Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ara tatil ne zaman bitiyor, 15 Nisan 2024 Pazartesi okul var mı?

Öğrenim yılı iki kez uygulanan ara tatilin ikincisi bu kez bayram tatili ile aynı haftaya denk geldi. Ramazan bayramı için idari iznin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte ara tatil ve bayram tatil birleştirildi. Ara tatil 14 Nisan 2024 Pazar günü sona eriyor, okullar 15 Nisan 2024 Pazartesi günü başlayacak.

Öğrenim yılı iki kez

Geçtiğimiz aylarda ikinci ara tatil kalkıyor iddiaları gündeme gelmiş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ara tatil için “Biraz olmayacak gibi duruyor.” açıklamasında bulunmuştu. İkinci ara tatil 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında uygulanıyor. Ramazan tatili ile aynı hafta uygulanan ara tatil devam edecek mi öğrenci ve veliler tarafından merak ediliyor.

ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

MEB tarafından yayımlanan 2023-2024 takvimininde ara tatil tarihleri 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Okullar 15 Nisan Pazartesi günü açılacak.

ARA TATİL UZATILACAK MI?

İkinci ara tatilin gerçekleştirileceği hafta aynı zamanda Ramazan bayramının kutlanacağı hafta olduğu için ikinci ara tatilin uygulanmayacak. Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından ara tatil, bayram tatili ile birleştirilmiş oldu.

Ramazan bayramı ile aynı tarihe denk ara tatilin süresi uzatılmayacak, okullar 15 Nisan 2024 Pazartesi günü açılacak ve öğrenciler yeniden ders başı yapacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ikinci ara tatilin bayram haftasına denk geldiği için, “İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.” dedi.

Ara tatillerle ilgili çalışmalara değinirken ikinci dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşeceğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Bakanlığımızdaki eğitim öğretimle ilgili genel müdürlüklerin içinde bir daire başkanlığı var. Hayata geçirdiğimiz tüm uygulamalar, attığımız tüm adımlar o daire başkanlığı tarafından değerlendiriliyor. ‘Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor.’ şeklinde verilen haberler, aslında İzleme Değerlendirme biriminin ara tatillerle ilgili işlevsel mi değil mi yönünde yaptığı rutin değerlendirme. Oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz.” diye konuştu.