Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Âlâ Mekân’da sezon finali heyecanı

GENC-İ ÂLÂ GENÇLİK MODELİ İLE EĞİTİMDEN SANATA, SPORDAN TEKNOLOJİYE DAHA BİRÇOK ALANDA ÇOCUKLARA VE GENÇLERE DESTEK OLAN BAŞİSKELE BELEDİYESİ, YIL SONU SERGİSİ DÜZENLEDİ. BİR EĞİTİM YILI BOYUNCA ÂLÂ MEKAN’DA ÇEŞİTLİ ATÖLYELERDE EĞİTİM GÖREN GENÇLER, ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE SAHNEYE ÇIKARAK HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ.

GENC-İ ÂLÂ GENÇLİK MODELİ

Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile eğitimden sanata, spordan teknolojiye daha birçok alanda çocuklara ve gençlere destek olan Başiskele Belediyesi, yıl sonu sergisi düzenledi. Bir eğitim yılı boyunca Âlâ Mekan’da çeşitli atölyelerde eğitim gören gençler, öğretmenleriyle birlikte sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi.

Yeniköy Merkez Mahallesi’nde hizmet veren Âlâ Mekân’da gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu. Müzik atölyesinde piyano, bağlama ve keman eğitimi alan öğrenciler, öğretmenleri Betül Çalık, Fırat Nadir Bilgin ve Furkan Kayaoğlu eşliğinde bir de izleyiciler karşısında sahnede müziklerini icra etti.

Resim, ebru, robotik kodlama, 3 boyutlu tasarım ve yazıcılar atölyelerinde eğitim alan öğrencilerin yaptığı ürünlerin de sergilendiği programda, dikkat geliştirme ve akıl oyunları atölyesi öğrencileri sahnede akıl oyunları yarışması da gerçekleştirildi.

Drama atölyesinde eğitim alan öğrenciler ise 90’lar konseptiyle renkli ve bir o kadar da eğlenceli sahne gösterisi yaptı.

Satranç atölyesinde eğitim alan bir öğrenci de öğretmeni Fahri Karakurt ile birlikte satranç körleme gösterisi yaptı.