Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adana tarihinin ilk kadın başkanı olacak

CHP’nin Adana Seyhan’da aday gösterdiği kadın ve çocuk hakları savunucusu avukat Oya Tekin, seçilirse, Adana’nın ilk kadın belediye başkanı olacak.

CHP’nin Adana Seyhan’da aday

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı olan Tekin’in “Yerel Yönetimlerde Kadın Mücadelesi: Cam Tavanları Kırıyoruz” isimli bir kitabı da var. Seyhan’da kent yoksulluğunu bitirmek için pek çok projeyle yola çıkan Tekin, hedeflerini anlattı: “Seyhan’ın yoksulluk haritasını çıkaracağız. Belirlenen noktalarda (hazine arazisi gibi) tarım ya da hayvancılık yapıp, ilçe halkına istihdam, ucuz, temiz tarımsal ve hayvansal gıda sağlayacağız. Adana’nın kooperatiflerinden alacağımız ürünlerle ihtiyaç sahibi ailelere destek olacağız. Kent bostanlarında, engelli çocuğu olan veya madde bağımlılığıyla mücadele eden aileleri istihdam edeceğiz.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Tekin’e destek çağrısı yaptı. İmamoğlu, dün Tekin’le birlikte paylaştığı videoda, “Çok başarılı olacağına inandığım Oya Tekin Başkanım’ın yolu açık olsun. Önümüzdeki 5 yılda Oya Tekin Başkanımla birlikte çok güzel işlere imza atarız” dedi.