Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adalar Belediyesi 2024 Yılının İlk Meclisini Yaptı

Adalar Belediyesi Ocak Ayı

Adalar Belediyesi Ocak Ayı Meclisi Birinci Birleşim Toplantısı 8 Ocak Pazartesi günü Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantının açılışını yapan Başkanımız Erdem Gül, Meclis Üyelerimizin ve Adalıların yeni yılını kutlarken; ülkemizde ve dünyada yaşanan açlık ve yoksulluğa, adaletsizliklere, şiddete ve savaşa dikkat çekti. İnsanlık için barış ve kardeşlik temennisinde bulunan Başkanımız, “Zor zamanlardan geçsek de umutsuz olmayalım, umudumuzu daima koruyalım” dedi.

Başkanımız Erdem Gül ve gündem dışı söz alan Meclis Üyelerimiz, toplantıya katılan ve Cumhuriyet Halk Partisi Adalar İlçe Başkanlığına seçilen  Letafet Kalkan’a ve Yönetime görevinde başarılar dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından; gündem maddelerine geçildi.

Yazı İşleri Müdürlüğü’nün “Belediye Meclis Tatil Ayının Belirlenmesi” hakkındaki teklifi,

Fen İşleri Müdürlüğü’nün “Şartsız Bağışlar” hakkındaki teklifi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün “Gündüz Bakımevi” hakkındaki  teklifi, teklif  karar olarak kabul edilirken;

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün “Belediye Başkan Yardımcısı Ödeneği”

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün “Huzur Hakkı Ödeneği”

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün  “2024 Mali Yılı Borçlanma Yetkisi” hakkındaki teklifi Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün “Boş Kadro Değişikliği” hakkındaki teklifi Hukuk Komisyonu’na havale edilmesinin ardından, “Denetim Komisyonu Üye Seçimi” hakkındaki teklifi sonrası yapılan seçim sonucunda; Nesrin Dayı Karanfil, Fatma Bucak ve İsmail Hakkı Durmuş seçildi.

Adalar Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantılarının ikinci birleşimi 12 Ocak Cuma günü saat 11.00’de Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak.