Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

40 kişilik davul zurna ekibinden Kırkpınar’a davet

GELENEKSEL KIYAFETLERLE EDİRNE’NİN CADDELERİNİ DOLAŞAN DAVUL ZURNA EKİBİ, 4 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK 663. TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ’NE PROTOKOLÜ VE HALKI DAVET EDİYOR.

GELENEKSEL KIYAFETLERLE EDİRNE'NİN CADDELERİNİ

Geleneksel kıyafetlerle Edirne’nin caddelerini dolaşan davul zurna ekibi, 4 Temmuz’da başlayacak 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne protokolü ve halkı davet ediyor.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bu yıl görev yapacak olan 40 kişilik müzisyen grubu, sabahın erken saatlerinde geleneksel kıyafetlerini giyip Edirne’nin caddelerini dolaştı.

Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleşecek olan yağlı güreşlere vatandaşları davet etmeye başladı. Güreşler öncesi geleneksel usullerle davet geleneğini sürdüren davul zurna ekibi, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın’ı ve Edirne Valisi Yunus Sezer’i ziyaret etti.

Güreş havaları çalarak belediye ve valilik binalarına gelen davul zurna ekibine geleneklere uygun olarak ekip şefine bahşiş verdi. Geleneksel davul zurnalı davet, güreşlerin başlayacağı 4 Temmuz Perşembe gününe kadar sürecek.